تست جدید ، تشخیص بیماری سل را برای مناطق روستایی آفریقا به ارمغان آورده‌است.
سل، یک خاطره دوری از اغلب آمریکایی‌ها، همچنان یک تهدید جدی برای سلامت عمومی در کشورهای در حال توسعه است، به جز این که شایع‌ترین آزمایش برای این بیماری یک قرن پیش ایجاد شد و بسیار قابل‌اطمینان نیست. در حال حاضر ، یک تیم از شیمی دان‌ها پایه که در هم‌کاری با پزشکان و پژوهشگران سلامت عمومی در آفریقای جنوبی کار می‌کنند، آزمایشی جدید ایجاد کرده‌اند که تشخیص و درمان بیماری‌ها را آسان‌تر می‌کند.
 ١٣٩٦/١٢/١٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
سازمان جهانی بهداشت و آژانس توسعه بین‌المللی ایالات‌متحده برای حمایت از کشورها در توسعه برنامه‌های اقدام ملی برای پیش‌گیری و درمان سل از کشورها حمایت می‌کنند.
سازمان جهانی بهداشت و آژانس توسعه بین‌المللی ایالات‌متحده ( USAID ) یک راهنمای جدید را برای کمک به کشورها به صورت استراتژیک و سیستماتیک در رابطه با مشارکت همه ارائه دهندگان خدمات بهداشت و درمان در زمینه پیش‌گیری و مراقبت از سل ارائه داده‌اند. این راهنما برای توسعه یک اقدام ملی مشترک دولتی - خصوصی برنامه ریزی شده است. PPMیک سند برنامه‌ریزی است که برای تسهیل یکپارچه ‌سازی بخش دولتی - خصوصی در برنامه‌های استراتژیک ملی سل طراحی شده‌است که مبنایی برای طرح‌های مربوط به صندوق جهانی و فرایندهای بودجه ملی است .
 ١٣٩٦/١٢/٠٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
رویکردی تازه برای واکسن TB که تاثیر حفاظتی بهتری را ارائه می دهد
یک پلتفرم منحصر به فرد که منجر به واکسن امیدوارکننده ویروس HIV نیز شده است ، منجر به یک واکسن جدید بسیار موثر علیه سل شده که به سمت مراحل آزمایش انسانی حرکت می کند . طبق این مطالعه جدید ، این واکسن جدید به طور کامل 41 درصد محافظت کرده و میزان کل TB را به میزان 68 درصد در rhesus macaques کاهش داده است .
 ١٣٩٦/١١/٠٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
گونه های مختلف از باکتری های مشابه باعث واکنش های ایمنی بسیار متفاوتی می شوند .
برای شناخت بهتر این نقش، یوری سلا از دانشگاه راکفلر نیویورک و همکارانش انواع مختلفی از دو گونه عمده باکتری های بیماری زا را مورد مطالعه قرار دادند : استافیلوکوک اورئوس و استرپتوکوکوس پیوژنز . آن ها بررسی کردند که چگونه سلول های T و B سیستم ایمنی بدن در نمونه خون انسان ، پس از قرار گرفتن در معرض گونه های مختلف هر گونه چگونه عمل می کنند . محققان دریافتند که در خون یک فرد ، انواع مختلفی از گونه ها ، واکنش های متنوعی را توسط سلول های T و B از سیستم ایمنی انطباقی ایجاد می کنند (بخشی از سیستم ایمنی بدن که باعث ایجاد "حافظه" پاتوژن های خاص برای محافظت در برابر عفونت های آینده می شوند). پاسخ های متفاوتی برای سویه های مختلف در نمونه خون از اهدا کننده دیگر مشاهده شد .
 ١٣٩٦/١٠/٢٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
واکسن موثر برای سل در آینده ای نزدیک ؟
دهلی نو : سل (TB) – مرگبارترین بیماری عفونی جهان- هر ساله میلیون ها نفر را در معرض خطر قرار می دهد ، از این رو درمان آن تبدیل به یک ضرورت برای ریشه کنی آن شده است . در تلاش برای ایجاد یک واکسن موثر در برابر بیماری ، دانشمندان اکنون قدم مهمی برداشته اند .
 ١٣٩٦/١٠/٢٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

Copyright © 2013 MRC.SBMU.AC.IR
Powered By NRITLD IT Department

آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 164307 بار
بازديدکنندگان امروز : 377 نفر
کل بازديدکنندگان : 384132 نفر
بازديدکنندگان آنلاين : 4 نفر