چاپ        ارسال به دوست

این تست آزمایشگاهی را در معرض آزمون قرار دهید

یک آزمایش غربالگری سریع با قابلیت جابجایی برای تشخیص سرطان کبد ایجاد شده است که دیگر نیازی به ارسال نمونه به آزمایشگاه خون ندارد و زمان آماده شدن نتایج را نیز از دو هفته به دو دقیقه کاهش داده است. این تست که گران قیمت نیز نیست در هرجایی که بیمار حضور داشته باشد قابل اجرا است و به همین دلیل برای پیشرفت ملت هایی که دسترسی کمی به بیمارستان ها دارد ارزشمند می باشد.

محققان همچنین اعتقاد دارند که این تست آزمایشگاهی به آسانی می تواند برای شناسایی بیماری های عفونی از قبیل سل، مالاریا و تب دانگ که بیماری گرمسیری ناقله از پشه ای است که جان افراد را به خطر می اندازد نیز تغییر یابد.

این تست از یک کاتریج کوچک پلاستیکی در ابعاد دویمنو استفاده می نماید که شامل یک غشای کاغذی است که به طور انتخابی  مارکرهای زیستی (پروتئین های مخصوص یک بیماری خاص) درون مایعات بیولوژیکی را به دام می اندازد. این کار با تزریق نانوذرات طلایی جهت نشان دار کردن مارکرهای زیستی به دام افتاده در غشا ادامه می یابد. چنانچه مارکرهای زیستی در غشا وجود داشته باشند، یک نقطه قرمز ظاهر می گردد که سیگنال وجود یک انسان درگیر با این بیماری است و باید آزمایشات بیشتر و درمان ممکن برای او انجام گیرد.

 

www.sciencedaily.com


٠٨:٣٥ - چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٥١٣٦٧    /    تعداد نمایش : ٢٠٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Copyright © 2013 MRC.SBMU.AC.IR
Powered By NRITLD IT Department

آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 169891 بار
بازديدکنندگان امروز : 80 نفر
کل بازديدکنندگان : 397421 نفر
بازديدکنندگان آنلاين : 2 نفر