چاپ        ارسال به دوست

باید راهی بهتر برای درمان سل وجود داشته باشد

کودکی مبتلا به سل مقاوم به چند دارو در درمانگاه نایروبی.  عکس: تونی کارومبا / خبرگزاری فرانسه / گتی

هنگامی که Ernest  13ساله از کنیا ، سل مقاوم در برابر دارو را از مادرش گرفت ، او در درمانگاه نایروبی درمان شد .

هزاران نفر دیگر خیلی خوش شانس نیستند . در سال 2014 ، هر روز 520 نفر در اثر بیماری سل مقاوم به دارو فوت کردند . از حدود 480000 مورد سل مقاوم به درمان با آنتی بیوتیک ها ، تنها یک چهارم تشخیص داده شده و گزارش شده اند .

درمان های کنونی پیچیده ، گران ، طولانی و سمی می باشند و می توانند عوارض جانبی مانند ناشنوایی و روان درمانی را ایجاد کنند . Ernestدر طول درمان از درد شدید رنج می برد. حدود نیمی از افراد که درمان را شروع می کنند نمی توانند درمان را تکمیل کنند .

یک گزراش در 2015 توسط گروه پارلمانی بریتانیا در مورد سل نشان می دهد که سل مقاوم به دارو می تواند باعث مرگ میلیون ها نفر از مردم ، هزینه چند میلیارد دلاری و کاهش تولید ناخالص داخلی جهانی شود .

جامعه بین المللی باید بیشتر از بودجه تحقیقات حمایت کند . حمایت آن ها می تواند نقش اساسی در کمک به شکست این بیماری که هنوز یکی از بیماری های کشنده عفونی است ، بازی کند .

در ابتدا ما نیاز به درمان کوتاه تر و موثرتر داریم . سال های اخیر راه اندازی دو داروی نوید بخش جدید ، bedaquiline  و delamaindرا به خود دیده است . علیرغم این گزینه های جدید در MDR-TBدر بیش از 50 سال ، ارائه آن ها بسیار کند است .

65 میلیون دلار (45 میلیون یورو) پروژه پایان TB، که توسط Unitaidتامین می شود ، دسترسی به دو داروی جدید را برای 2600 بیمار در 16 کشور افزایش خواهد داد . انتظار می رود که نتایج این مطالعه به منظور استفاده گسترده و مناسب از bedaquilineو delamanidپایه گذاری شود .

با این حال ، MDR-TB، فقط بخشی از یک داستان گسترده است .

هر سال 1.5 میلیون نفر از این بیماری می میرند . در سال 2014 ، 9.6 میلیون نفر مورد جدید در سراسر جهان کشف شد . تشخیص موثر هنوز هم چالش برانگیز است ، به ویژه برای کودکان ، که در معرض این بیماری قابل درمان هستند . هر روز 370 کودک از سل می میرد . هر چند یک میلیون کودک در هر سال نیاز به درمان دارند ، فرمولاسیون داروهای ویژه برای کودکان در دسترس نبوده است .

در سال 2012 ، کمیته Unitaid  16.7 میلیون دلار برای توسعه داروها برای کودکان در دوزهای مناسب اختصاص داده است .در دسامبر 2015 این داروها در دسترس قرار گرفتند .

به علاوه بهبود درمان ، ما نیاز به ابزارهای تشخیصی مناسب برای نیازهای کودکان که اغلب نمی توانند مقدار خلط مورد نیاز برای آزمایش سل را تولید کنند ، داریم .

ایده های جدید می توانند مسیرهای همهگیر را تغییر دهند . ما می توانیم این کار را با هم انجام دهیم ،  با همکاری بخش خصوصی و دولتی در کنار هم . ما می توانیم موجی بر علیه سل ایجاد کنیم .

منبع : www.theguardian.com


٠٩:٤٦ - سه شنبه ١٢ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٦٣٧٣    /    تعداد نمایش : ٩٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Copyright © 2013 MRC.SBMU.AC.IR
Powered By NRITLD IT Department

آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 167390 بار
بازديدکنندگان امروز : 101 نفر
کل بازديدکنندگان : 390778 نفر
بازديدکنندگان آنلاين : 3 نفر