چاپ        ارسال به دوست

14600 قرص در طول دو سال

باید راهی بهتر برای درمان سل وجود داشته باشد

کودکی مبتلا به سل مقاوم به چند دارو در درمانگاه نایروبی.  عکس: تونی کارومبا / خبرگزاری فرانسه / گتی

هنگامی که Ernest  13ساله از کنیا ، سل مقاوم در برابر دارو را از مادرش گرفت ، او در درمانگاه نایروبی درمان شد .

هزاران نفر دیگر خیلی خوش شانس نیستند . در سال 2014 ، هر روز 520 نفر در اثر بیماری سل مقاوم به دارو فوت کردند . از حدود 480000 مورد سل مقاوم به درمان با آنتی بیوتیک ها ، تنها یک چهارم تشخیص داده شده و گزارش شده اند .

درمان های کنونی پیچیده ، گران ، طولانی و سمی می باشند و می توانند عوارض جانبی مانند ناشنوایی و روان درمانی را ایجاد کنند . Ernestدر طول درمان از درد شدید رنج می برد. حدود نیمی از افراد که درمان را شروع می کنند نمی توانند درمان را تکمیل کنند .

یک گزراش در 2015 توسط گروه پارلمانی بریتانیا در مورد سل نشان می دهد که سل مقاوم به دارو می تواند باعث مرگ میلیون ها نفر از مردم ، هزینه چند میلیارد دلاری و کاهش تولید ناخالص داخلی جهانی شود .

جامعه بین المللی باید بیشتر از بودجه تحقیقات حمایت کند . حمایت آن ها می تواند نقش اساسی در کمک به شکست این بیماری که هنوز یکی از بیماری های کشنده عفونی است ، بازی کند .

در ابتدا ما نیاز به درمان کوتاه تر و موثرتر داریم . سال های اخیر راه اندازی دو داروی نوید بخش جدید ، bedaquiline  و delamaindرا به خود دیده است . علیرغم این گزینه های جدید در MDR-TBدر بیش از 50 سال ، ارائه آن ها بسیار کند است .

65 میلیون دلار (45 میلیون یورو) پروژه پایان TB، که توسط Unitaidتامین می شود ، دسترسی به دو داروی جدید را برای 2600 بیمار در 16 کشور افزایش خواهد داد . انتظار می رود که نتایج این مطالعه به منظور استفاده گسترده و مناسب از bedaquilineو delamanidپایه گذاری شود .

با این حال ، MDR-TB، فقط بخشی از یک داستان گسترده است .

هر سال 1.5 میلیون نفر از این بیماری می میرند . در سال 2014 ، 9.6 میلیون نفر مورد جدید در سراسر جهان کشف شد . تشخیص موثر هنوز هم چالش برانگیز است ، به ویژه برای کودکان ، که در معرض این بیماری قابل درمان هستند . هر روز 370 کودک از سل می میرد . هر چند یک میلیون کودک در هر سال نیاز به درمان دارند ، فرمولاسیون داروهای ویژه برای کودکان در دسترس نبوده است .

در سال 2012 ، کمیته Unitaid  16.7 میلیون دلار برای توسعه داروها برای کودکان در دوزهای مناسب اختصاص داده است .در دسامبر 2015 این داروها در دسترس قرار گرفتند .

به علاوه بهبود درمان ، ما نیاز به ابزارهای تشخیصی مناسب برای نیازهای کودکان که اغلب نمی توانند مقدار خلط مورد نیاز برای آزمایش سل را تولید کنند ، داریم .

ایده های جدید می توانند مسیرهای همهگیر را تغییر دهند . ما می توانیم این کار را با هم انجام دهیم ،  با همکاری بخش خصوصی و دولتی در کنار هم . ما می توانیم موجی بر علیه سل ایجاد کنیم .

منبع : www.theguardian.com


٠٩:٤٦ - سه شنبه ١٢ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٦٣٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٠١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Copyright © 2013 MRC.SBMU.AC.IR
Powered By NRITLD IT Department

آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 182572 بار
بازديدکنندگان امروز : 114 نفر
کل بازديدکنندگان : 434706 نفر
بازديدکنندگان آنلاين : 2 نفر