چاپ        ارسال به دوست

سازمان جهانی بهداشت و آژانس توسعه بین‌المللی ایالات‌متحده برای حمایت از کشورها در توسعه برنامه‌های اقدام ملی برای پیش‌گیری و درمان سل از کشورها حمایت می‌کنند.

سازمان جهانی بهداشت و آژانس توسعه بین‌المللی ایالات‌متحده ( USAID ) یک راهنمای جدید را برای کمک به کشورها به صورت استراتژیک و سیستماتیک در رابطه با مشارکت همه ارائه دهندگان خدمات بهداشت و درمان در زمینه پیش‌گیری و مراقبت از سل ارائه داده‌اند. این راهنما برای توسعه یک اقدام ملی مشترک دولتی - خصوصی برنامه ریزی شده است. PPMیک سند برنامه‌ریزی است که برای تسهیل یکپارچه ‌سازی بخش دولتی - خصوصی در برنامه‌های استراتژیک ملی سل طراحی شده‌است که مبنایی برای طرح‌های مربوط به صندوق جهانی و فرایندهای بودجه ملی است .

 

http://www.who.int/tb/features_archive/WHO_USAID_cover.jpg

بیش از ۴ میلیون نفر مبتلا به سل در هر سال از طریق سیستم‌های بهداشتی از دست می‌روند و به همین دلیل مراقبت‌های بهداشتی مورد نیاز را دریافت نمی‌کنند. بخش بزرگی از این بیماران، به ویژه در آسیا، در بخش خصوصی و یا عمومی اداره می‌شوند، اما به سیستم‌های سلامت ملی اطلاع‌رسانی نشده اند .

تلاش‌ها و رویکردهای اصولی برای رسیدن به همه نوع خدمات، به عنوان بخشی از استراتژی نهایی برنامه سل سازمان جهانی بهداشت معرفی شده‌اند تا در صورت امکان با تشخیص و درمان باکیفیت به این افراد دسترسی پیدا کنند. با این حال، تلاش‌های این برنامه (PPM) اغلب به صورت سیستماتیک اولویت‌بندی نمی‌شوند و سرمایه‌گذاری نشده اند تا اطمینان حاصل شود که آن‌ها در واکنش به سل کشور در نظر گرفته می‌شوند.

فرآیند برنامه‌ریزی ملی در این طرح فرصتی را برای مشارکت با سهامداران فراهم می‌آورد و آگاهی و تعهد در مورد نیاز به بهره‌برداری از کل سیستم بهداشتی به منظور رسیدن به اهداف سلامت عمومی در سل و فراتر از آن را افزایش می‌دهد. این راهنما به عنوان یک ابزار مهم برای قادر ساختن مقیاس بزرگ رویکردهای اولویت‌بندی شده در کشورها عمل می‌کند. هدف از این راهنما جهت استفاده از برنامه‌های ملی سل، همکاران و مشاوران حامی طرح های کشورهای در حال توسعه و ارائه کمک فنی در افزایش رویکردهای PPM در کشور است. این فرآیند پیش از این در بیش از ده کشور از جمله بنگلادش، اتیوپی، غنا، کنیا، مالاوی، نامیبیا، نیجریه، فیلیپین، اوگاندا و زامبیا تصویب و به کار گرفته شده‌است. اجرای طرح PPM در این کشورها از طریق برنامه ملی سل و همکاران اصلی در این زمینه با حمایت یک مشاور متخصص توسعه داده شد. برخی از این برنامه‌ها در طرح‌های استراتژیک ملی و طرح‌های صندوق جهانی گنجانده شده‌اند.

 

www.who.int


١٠:١٨ - دوشنبه ٧ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٨٧٢٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Copyright © 2013 MRC.SBMU.AC.IR
Powered By NRITLD IT Department

آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 182582 بار
بازديدکنندگان امروز : 127 نفر
کل بازديدکنندگان : 434719 نفر
بازديدکنندگان آنلاين : 2 نفر