چاپ        ارسال به دوست

چشم انداز جدیدی در واکسن سل

واکسن جدید برای بزرگترین قاتل بیماری عفونی در جهان، سل ، برای اولین بار پس از 100 سال

 

پروفسور توماس اتنهوف ، گفت :" به نظر من این نشست یکی از مهم ترین رویدادهای تاریخ است به دلیل، نتایج چشمگیری که امروز برای اولین بار در طی یک قرن گذشته ارائه شده است (پیشرفت در جهت دستیابی به یک واکسن سل)".

او در جلسه مطبوعاتی چهل و نهمین کنفرانس جهانی بهداشت در مورد ریه که در آن نتایج یک واکسن جدیدTBارائه شد (روز سه شنبه در هلند)، صحبت کرد . واکسنی با نام M72از سوی Glaxo smith kline (GSK)و Aerasساخته شده است که موفق ترین واکسن کاندیدای TBدر یک قرن گذشته است : در 54% موارد بیماری TBدر شرکت کنندگان واکسینه شده کاهش وجود داشته است .

تنها واکسن موجود در سل ، که به نام BCGشناخته می شود یک قرن پیش ساخته شده و از فرم های جدی سل در کودکان جلوگیری می کد اما برای محافظت از بزرگسالان کارامد نیست .

دکتر Ann Ginsbergاز ابتکار واکسن بین المللی ایدز گفت : "مدل سازی مطالعات قبلا نشان داده است که یک واکسن تاثیر 50 % داشته که این می تواند میلیون ها نفر را نجات دهد و ده ها میلیون عامل TBرا از بین ببرد".

از سال 2014 محققان اثر محافظتی M72را در 3500 نفر در سه کشور آفریقایی : آفریقای جنوبی ، کنیا و زامبیا بررسی کرده اند . نتایج این تحقیق باید در یک مطالعه بزرگتر تا قبل از اینکه در کشور های دیگر اجرا شود ، تایید گردد.

طبق گزارش دکتر Paula Fujiwara، مدیر علمی اتحادیه بیماری سل و بیماری های ریوی ، یک واکسن موثر برای رسیدن به اهداف سازمان ملل متحد برای پایان دادن به سل در سال 2030 ضروری است . وی گفت: "]برای پایان دادن به سل (TB)[، ما نیاز بیشتری به اخبار امیدوار کننده ای که امروز شنیده ایم دایم و همچنین توسعه تحقیقات در سل TBبایستی روند شتابانی به خود بگیرد".

منبع: www.health24.com


٠٨:١٧ - سه شنبه ٤ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٧٢٠٩٧    /    تعداد نمایش : ١١١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Copyright © 2013 MRC.SBMU.AC.IR
Powered By NRITLD IT Department

آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 196316 بار
بازديدکنندگان امروز : 90 نفر
کل بازديدکنندگان : 477197 نفر
بازديدکنندگان آنلاين : 2 نفر