چاپ        ارسال به دوست

آنتی بیوتیک جدید وسیع الطیف بر پایه آرسنیک

محققان FIU : Adriana Emilce Galvan, Masafumi Yoshinaga, Kunie Sakurai, Venkadesh Sarkarai Nadar, Jian Chen, Barry Rosen . عکس در آزمایشگاه روزن در دانشکده پزشکی هربرت ورتیمه .

 

مقاومت آنتی بیوتیکی یکی از بزرگترین تهدیدات بهداشت عمومی در زمان ماست . یک نیاز فوری به آنتی بیوتیک های جدید برای مبارزه با افزایش باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک در سراسر جهان وجود دارد .

محققان دانشگاه کالج پزشکی هربرت ورتیمه از دانشگاه بین المللی فلوریدا بخشی از یک تیم بین المللی است که یک آنتی بیوتیک وسیع الطیف را که شامل آرسنیک است کشف کرده است .

این مطالعه که در Nature's Communication Biology منتشر شده است ، همکاری بین between Barry P. Rosen, Masafumi Yoshinaga, Venkadesh Sarkarai Nadarو دیگران از گروه زیست شناسی سلولی و فارماکولوژی و همچنین Satoru Ishikawa  و  Masato Kuramataاز موسسه علوم زیست محیطی ،NAROدر ژاپن بوده است .

این آنتی بیوتیک ،Arsinothricin  یا AST، یک محصول طبیعی ساخته شده توسط باکتری های خاک است و در برابر بسیاری از انواع باکتری ها موثر است ، که به معنای وسیع الطیف در نظر گرفته می شود. Rosenیکی از نویسندگان مقاله منتشر شده می گوید " Arsinothricinاولین و تنها آنتی بیوتیک طبیعی شناخته شده حاوی آرسنیک است و ما امید زیادی برای آن داریم ."

محققان می گویند که سمیت آرسنیک را در سلول های قرمز خون انسان تست کردند و گزارش دادند که "آن ها سلول های انسانی را در کشت بافتی از بین نمی برند (نمی کشند)."

Rosenمی گوید : " وقتی مردم کلمه آرسنیک را می شنوند ، از آن میترسند ؛ زیرا می تواند سمی و سرطان زا باشد ، اما استفاده از آرسنیک به عنوان مواد آنتی بیوتیکی و عوامل ضد سرطان به خوبی شناخته شده است ."

در سال 1908،  paul Erlich جایزه  نوبل را پس از یافتن درمان مبتنی بر آرسنیک برای سفلیس بدست آورد . Arsenicalsهنوز هم برای درمان بیماری های گرمسیری ، جلوگیری از بیماری های عفونی در طیور و به عنوان درمان شیمی درمانی در لوسمی استفاده می شود . با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، حدود دو میلیون نفر در ایالات متحده سالانه آلوده به باکتری های مقاوم به داروها هستند و بیش از  23000 نفر کشته می شوند .

سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است که " با توجه به تعداد روز افزون عفونتهایی مانند پنومونی ، سل ، گنوره و سالمونلوز ، درمان با آنتی بیوتیک هایی مورد استفاده برای درمان آن ها کمتر موثر است ." WHOاخیرا لیست اولویت جهانی از پاتوژن ها مقاوم به آنتی بیوتیک را ارائه داده است که بیشترین خطر را برای سلامت انسان دارند .

Yoshinageیکی از نویسندگان می گوید : " ما در حال مبارزه با این بیماری ها هستیم . ما برای درمان این مشکل نیاز به یک آنتی بیوتیک قوی داریم ." " ما نشان دادیم که این ترکیب جدید آرسنیک می تواند یک آنتی بیوتیک قوی باشد ." گروهی از دانشمندان آنتی بیوتیک جدید را آزمایش کرده و آن را "بسیار موثر" علیه بعضی از باکتری های بدنام در خصوص سلامت عمومی از جمله E.coliکه می نواند عفونت های شدید روده ای را ایجاد کند ، و همچنین بر روی انتروباکتر cloacae، مقاوم به کرباپنم ، عامل اصلی افزایش عفونت در بخش نوزادان و مراقبت های ویژه و یکی از عوامل پاتوژن اولویت سازمان جهانی است ، دانستند.

همچنین در برابر mycobacterium bovisکار می کند که موجب سل در گاو ها می شود . این نشان دهنده نقش بالقوه برای درمان سل در انسان است .

برای تعیین اثر بخشی و سمیت آنتی بیوتیک در حیوانات و انسان ها ، آزمایش های بیشتری لازم است . این تیم در حال حاضر در فرآیند ثبت اختراع کشف شده است و امیدوار است که با صنعت داروسازی برای توسعه ترکیب به یک دارو در بلند مدت که به راحتی 10 سال طول می کشد و مصرف هزینه بالا بتواند کار کند .

موفقیت تضمین شده نیست ، اما کار این دانشمندان بسیار مهم است. Rosen  می گوید : " بیش از 90 درصد داروهای بالقوه در آزمایشات بالینی شکست می خورند . " اما اگر شما داروهای جدید را به خط لوله وارد نکنید ،نمی توانید آن که کار می کند را پیدا کنید. "

منبع :www.sciencedaily.com


١١:٣٥ - پنج شنبه ١٩ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٧٧٨٢٠    /    تعداد نمایش : ٧٧١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Copyright © 2013 MRC.SBMU.AC.IR
Powered By NRITLD IT Department

آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 242537 بار
بازديدکنندگان امروز : 1 نفر
کل بازديدکنندگان : 647997 نفر
بازديدکنندگان آنلاين : 1 نفر