چاپ        ارسال به دوست

محققان درمان جدیدی را برای سل توسعه می دهند .

Credit: Royal College of Surgeons in Ireland

تیم تحقیقاتی که توسط محققان RCSI(کالج سلطنتی جراحان ایرلند) هدایت شده است ، یک درمان جدید برای سل (TB)را توسعه داده است .

این کارمی تواند یک درمان عملی ارائه دهد که دارای توان بالقوه برای افزایش تسلط و تولید انبوه برای آزمایش بالینی است .

تنها یک واکسن برای سل وجود دارد که در سال 1921 توسعه یافته است . پیشگیری از شایع ترین نوع بیماری یعنی سل، قایل اعتماد نیست و در همه گروه های بیمار نیز مناسب نیست .

این واکسن در برابر انواع خاصی از سل TBبهتر عمل می کند و معمولا به جمعیت نوزادان در معرض خطر داده می شود .

Tuberculosisیکی از 10 علت اصلی مرگ در سراسر جهان است . اطلاعات سازمان بهدشت جهانی (WHO) نشان می دهد که 10 میلیون نفر مبتلا به بیماری سل می شوند و 1.6 میلیون نفر از این بیماری در سال 2017 جان خود را از دست دادند .

WHOتخمین می زند که 558000 مورد جدید با مقاوت در برابر موثرترین آنتی بیوتیک های خط اول وجود دارد . از آنهایی که مقاوم به دارو بودند ، 82 درصد به چندین آنتی بیوتیک مقاوم بودند.

این تحقیق توسط مجله تحقیقات ببهداشتی (HRB) و مرکز تحققات سلطنتی بیمارستان دوبلین تامین شده است . این تحقیق در مجله اروپایی داروسازی و بیوفارماکئوتیک منتشر شده است .

این کار به رهبری دکتر Gemma O'connerو پروفسور Sally-Ann Cryanبا همکاری تیم تحقیقاتی در بیمارستان سنت جیمز ، کالج ترینیتی دوبلین و کالج امپریال لندن انجام شد .

پروفسور Joseph Keane  و دکتر Mary O'sullivanتیم را در بیمارستان سنت جیمز و کالج ترینیتی دوبلین رهبری می کردند و دکتر برایان رابینسون و دکتر نیتیا کریشنان رهبری تیم در کالج امپریال لندن را به عهده داشتند .

TBمقاوم به چندین دارو (MDR-TB) به عنوان یک بحران بهداشت عمومی و یک تهدید امنیتی دیده می شود .

پایان دادن به اپیدمی سل در سال 2030 در میان اهداف بهداشتی توسعه پایدار سازمان ملل متحد قرار دارد.

پاتوژنی که سبب ایجاد بیماری سل می شود می تواند گسترش یابد توسط افرادی که قطره های آلوده را توسط ریه هایشان استنشاق می کنند ، جایی که بیماری می تواند باقی بماند .

این تحقیق با استفاده از یک مشتق از ویتامین Aکه اسید رتینوئیک ترانس یا atRAنامید می شود ، که در مطالعات قبلی نشان داده شده است ، یک درمان موثر برای سل است ، صورت گرفته است .

پروفسور cryonدانشیار داروسازی در دانشکده داروسازی RCSIو نویسنده ارشد این مطالعه می گوید :"بسیاری از موارد سل در حال حاضر مقاوم به آنتی بیوتیک های موجود است . این درمان جدید می تواند در کنار آنتی بیوتیک ها برای درمان سل مقاوم در برابر دارو استفاده شود و همچنین احتمال کاهش مقاومت آنتی بیوتیک را از طریق درمان های آنتی بیوتیکی معمول کاهش می دهد."

با استفاده از یک فرایند اسپری خشک ، محققان ذرات atRAرا به صورت ایمن برای استنشاق و آنقدر ریز که به صورت اسپری استفاده شود ، بسته بندی می کنند .

این ذرات به طور موثری باعث درمان شده و به طور قابل توجهی کاهش باکتری های ایجاد کننده سل و آسیب های ریه مرتبط را می کنند که از نظر بالقوه آن ها برای آزمایش بالینی پشتیبانی می کنند .

پروفسور Keane، پروفسور دانشگاه پزشکی دانشکده دندانپزشکی و پزشک مشاور تنفسی بیمارستان Jamesمی گوید : " متاسفانه ، سل به صورت قابل توجهی به صورت یک مشکل جهانی سلامت همچنان باقی مانده است . ما برای دستیابی به اهداف بهداشتی سازمان ملل متحد در سال 2030 به طور فوری نیاز به دررمان های نوین مانند این داریم ".

منبع : www.medicalxpress.com


١٠:٥٠ - شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٧٨١٨٧    /    تعداد نمایش : ٨٩٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Copyright © 2013 MRC.SBMU.AC.IR
Powered By NRITLD IT Department

آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 235121 بار
بازديدکنندگان امروز : 59 نفر
کل بازديدکنندگان : 626669 نفر
بازديدکنندگان آنلاين : 1 نفر